П’ять етапів ранкового пробудження (для тих, хто постійно ставить будильник на повтор)


Пробудження зранку






Що потрібно зробити, аби щоранку просинатись з відчуттям наче сьогодні в тебе свято?


Пригадайте, коли ви востаннє прокидалися по-справжньому щасливими. Можливо, того дня ви мали летіти в довгоочікувану відпустку. Можливо, це був перший день на новій роботі або в школі, день вашого весілля або день народження. Для мене такий зворушливий момент — різдвяний ранок у дитинстві, коли я прокидався у передчутті чогось чарівного і неймовірного. Можливо, ви так само? 
Пригадайте, що ви відчували, коли прокидалися чудового різдвяного ранку. Витягали себе з ліжка? Навряд чи. У такі дні ми не можемо дочекатися ранку. І прокидаємося сповнені енергії і щастя. Швидко схоплюємося з ліжка, щоб зустріти новий день. А тепер уявіть, що це відбувається щодня. Гадаєте, це неможливо? Можливо! 
Кажуть, що насправді ніхто не любить рано прокидатися, однак усім подобається почуття, яке переживаєш на світанку. Чимось нагадує фізичні вправи: чимало людей через силу йдуть до тренажерного залу, однак багатьом подобаються ті відчуття, які виникають після спортивних занять. Ранній підйом, особливо якщо є чітка мета, завжди наповнює людину силами на весь день.
Коли вранці розривається будильник, більшість із нас спить мертвим сном. Дуже важко прокинутися і вилізти з теплого ліжка у цей момент.  Природно, що у стані напівсну ви хочете натиснути на кнопку повтору. Як підвищити рівень мотивації, щоб прокидатися рано?


Відповідь елементарна — крок за кроком. Назву п’ять простих кроків, які допомогли мені, а отже, допоможуть і вам забути про кнопку повтору і зробити ранній підйом легким і приємним.




Крок перший: перш ніж лягати спати, чітко визначте свої наміри.

Потрібно пам’ятати: ваша перша думка після пробудження зазвичай та сама, що й остання думка перед сном. Наприклад, у кожного були такі дні, коли ввечері важко заснути, бо зранку після пробудження перехвилювалися. У переддень Різдва, напередодні дня народження, першого дня в школі, довгоочікуваної відпустки — тільки-но лунає дзвінок будильника, ми розплющуємо очі і з величезною радістю й ентузіазмом встаємо з ліжка, щоб розпочати новий день! Натомість, якщо наша остання думка перед сном така: «Не можу повірити, що доведеться прокидатися о шостій; вранці я почуватимуся виснаженим», — то коли пролунає сигнал будильника, ви подумаєте: «Господи, невже вже шоста? Ні-і-і, тільки не це! Я хочу ще поспати!». Отже, потрібно щовечора активно й усвідомлено формулювати позитивні очікування на наступний ранок.

Крок другий: поставте будильник подалі від ліжка.

Якщо ви цього ще не зробили, поставте будильник якомога далі від ліжка. Ви зранку будете змушені підвестися і почати рухатися. Рух додає енергії, тому, вставши з ліжка, ви остаточно прокинетеся. Набагато важче прокинутися, коли будильник стоїть біля ліжка і ви чуєте дзвінок, перебуваючи у стані напівсну. Я переконаний: в такій ситуації ви навіть не усвідомлюєте, що натискаєте на кнопку повтору. Мені не раз здавалося, що дзвінок будильника був лише частиною мого сну. Змусивши себе встати з ліжка, щоб вимкнути будильник, ви одразу підвищите рівень мотивації з першого до другого. Проте після цього ви все одно хотітимете спати. Тому...





Крок третій: почистьте зуби 

Знаю, що ви подумали: «Геле! Ти радиш мені почистити зуби? Справді?». Саме так. У перші кілька хвилин після пробудження ви дасте собі час прокинутися. Тому вимкніть будильника й одразу прямуйте до ванної, почистьте зуби і вмийтеся ледь теплою (а краще холодною) водою. Ця проста дія допоможе підвищити рівень мотивації під час пробудження із другого до третього–четвертого. Тепер, коли відчуваєте приємний свіжий м’ятний присмак, час зробити наступний крок...

Крок четвертий: випийте склянку води 




Дуже важливо щоранку поповнювати запаси води в організмі. Після шести–восьми годин без води ваше тіло, безперечно, дещо зневоднене, а це спричиняє втому. Якщо людина відчуває втому в будь-який час дня, то насправді їй потрібно більше пити, і аж ніяк не спати. Отже, візьміть склянку води (або ж, як я, налийте воду звечора, щоб вранці склянка вже стояла напоготові) і випийте її якомога швидше, але так, щоб не відчувати дискомфорту. Мета цієї дії — якомога швидше поповнити запас води, який ви втратили під час сну. Після відновлення водного балансу рівень вашої мотивації зросте з третього–четвертого до п’ятого.

Крок п’ятий: одягніть спортивний костюм 

Останній, але не менш важливий крок: одягніть спортивний костюм, вийдіть зі спальні і приготуйтеся з головою зануритися у чудовий ранок. Багато людей розпочинають день із водних процедур, але я вважаю, що ранковий душ потрібно заслужити, як слід пропотівши! Ранкові вправи важливі для максимізації потенціалу, допоможуть досягнути вершини психологічного, фізичного й емоційного стану, що дає шанс стати цього дня переможцем. Про фізичні вправи ми докладніше поговоримо у наступному розділі. Отже, п’ять простих кроків, але вони, безперечно, дадуть змогу підвищити рівень мотивації після пробудження до 5 чи 6 одиниць. Ви відчуєте, що маєте достатньо енергії для свого «Чудового ранку» і легко підтримуватимете цей стан. У той момент, коли лунає будильник, тобто на першому рівні мотивації, виконати це завдання значно складніше.





Бонус: поради для легкого підйому.
  • Промовляйте афірмації , які наповнять вас енергією і додадуть сил.
  •  Встановіть у спальні таймер для освітлення. (Під дією світла мозок посилає імпульс для зменшення мелатоніну - гормону сну)
  • Встановіть таймер обігрівача. (Під час сну температура тіла знижується, тому тут теж працюють біологічні процеси. Або ж просто буде менша спокуса повернутись в тепло)  
Текст є передруком з книги: «Чудовий ранок. Як не проспати життя»





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Український спокійний електро поп у Ваше авто

Як зашити шкіряні (кожані) речі. Як полагодити вироби з шкіри (кожі).

Як бути, якщо з вашого подружнього життя зник секс?

На які українські бренди варто звернути увагу

Найприємніші чоловічі аромати | The Most Attractive Men's Fragrances

Чи корисний біг ввечері?